Тут ви можете оплатити кредит без авторизації на сайті

Введіть номер телефону користувача Forzacredit

Зазначте бажану або всю суму до погашення

Світлі і темні сторони здорового способу життя, або як харчуватися правильно і недорого

18.04.2019

Головні складові здорового способу життя (ЗСЖ) – це помірні фізичні навантаження, повноцінний сон і якісне харчування. До ЗСЖ можна також віднести піші прогулянки на свіжому повітрі, дієти, відмова від куріння, алкоголю, духовний розвиток, регулярний відпочинок... Але зупинимося на ключовій складовій – харчуванні.

Як харчуватися дійсно здорово, і при цьому не витрачати багато грошей на дорогі і непотрібні продукти? Давайте розберемося.

Основні постулати правильного харчування

Якщо з першими двома компонентами здорового способу життя все зрозуміло, то з останнім все не так однозначно.

На думку ряду вчених, фізичне здоров'я на 50% залежить від способу життя, куди входить і характер харчування людини. На спадковість і стан навколишнього середовища припадає 20% і тільки 10% – на рівень медичного забезпечення.

Який спосіб харчування вважати правильним? Існує безліч теорій з цього приводу, починаючи від сироїдства і закінчуючи розробкою ідеального поєднання продуктів.

Але по-справжньому здорове харчування не повинно викликати у людини відчуття дискомфорту, втоми, важкості. Усі способи правильного харчування будуються на трьох принципах:

- планування щоденного раціону;

- якість продуктів і спосіб їх приготування;

- режим (регулярність) харчування.

Якщо ви будете купувати лише продукти органічного походження, але не зможете їх правильно приготувати; або складете ідеальний раціон на день, але часто будете компенсувати нестачу позитивних емоцій чіпсами та газованою водою, то навряд чи ви на вірному шляху.

Здорове харчування полягає саме в забезпеченні організму повноцінним і регулярним раціоном, в який мають входити: м'ясо, злаки, овочі, фрукти, молочка, складні вуглеводи. Звісно, від певних продуктів за потреби можна відмовитись. Однак якщо постійно недоотримувати важливі мікроелементи та вітаміни, користі буде мало. Підбір щоденного раціону, гармонійне поєднання продуктів між собою – ще одне правило здорового харчування.

Важливим є і психічне здоров'я людини, від якого залежить здатність подолати залежності і прищепити хороші харчові навички.

Як вибирати продукти і не переплачувати?

Останнім часом нішу здорового харчування заповнили безліч інтернет-магазинів і торгових майданчиків, які сповідують принципи ЗСЖ і пропонують натуральні еко-продукти. Але багато з них не мають нічого спільного із збалансованим харчуванням. Якщо ви вирішили перейти на здорову їжу і записатися в ряди проповідників здорового способу харчування, це зовсім не означає, що доведеться ходити лише по еко-крамницях, скуповувати продукти «без глютену» і пити безлактозне кокосове молоко.

Цілком натуральні продукти можна знайти у звичайних магазинах, а краще – на продуктових ярмарках. Непогано брати якісні домашні продукти у перевірених продавців. Поживна цінність їх вища за рослинні і дорогі еко-товари, а вартість – нижча.

Для порівняння цін візьмемо декілька найменувань із продуктових магазинів і зі спеціалізованих органічних крамниць. Так, 1 л коров'ячого молока строком зберігання один тиждень коштує 19-23 грн, а безлактозного мигдалевого строком придатності півроку – 135 грн. Ціна 220 г «екологічно чистого» йогурту з Іспанії – 89 грн, а звичайного вітчизняного з біфідобактеріями – близько 20 грн. Органічна пшеничне борошно обійдеться в 55 грн за 1 кг, а пшеничне борошно грубого подрібнення з супермаркету – близько 20 грн за кг.

Зрозуміло, якщо вам за станом здоров'я необхідно дотримуватися певної дієти, яка виключає лактозу, цукор, дріжджі чи глютен, тоді еко-продукція – для вас справжня знахідка. Левова частка асортименту таких товарів розрахована саме на людей із проблемами травлення.

У здоровому харчуванні має значення все: якість продуктів, їх походження, присутність у складі шкідливих речовин (про які навіть виробники органіки можуть замовчувати), термічна обробка, ваше планування раціону і регулярність харчування. Корисні звички в харчуванні відмінно прищеплюються за допомогою ведення «харчового щоденника», в який можна записувати меню на кожен день, помилки в харчуванні і як ви з ними боретеся.

Щоб правильно вести здоровий спосіб життя, слід дотримуватися внутрішньої самодисципліни. Хоча тримати себе на міцному ланцюгові – теж не варто. А щоб ціна здорового способу життя не сильно била по гаманцю, вибирайте продукти з розумом. У ЗОЖе важливий баланс. Перевага в сторону, наприклад, тільки рослинної їжі або, навпаки, тваринної - здоров'я не додасть, як і нерегулярне дотримання правил харчування.

 

Назад