Тут ви можете оплатити кредит без авторизації на сайті

Введіть номер телефону користувача Forzacredit

Зазначте бажану або всю суму до погашення

Що таке кредитна спілка, і чим вона відрізняється від банку

05.04.2019

Кредитна спілка – це неприбуткова фінансова організація, заснована фізичними особами для забезпечення послугами кредитування її учасників. Фінансування відбувається за рахунок об'єднання грошових внесків членів такого союзу. Іншими словами, це фонд коштів, який формується і використовується самими його учасниками на взаємовигідних умовах.

Як працюють кредитні об’єднання в Україні?

Метою створення будь-якого кредитного союзу (КС) є не отримання прибутку, як в банках, а підтримка добробуту всіх членів установи. Діяльність таких організацій ґрунтується на принципах гласності, самоврядування, рівноправності всіх учасників, свободи вступу і вихід з членства.

Принцип роботи КС досить простий. Одні члени спілок кладуть власні кошти на депозити, інші – беруть кредити під вигідні проценти. Ці відсотки потім направляються на формування прибутку фонду і нарахування % за вкладами учасників. Також передбачені обов'язкові членські внески і додаткові фінансові послуги, націлені на збільшення вкладів.

Таке фінансове об'єднання дозволяє вкладникам брати недорогі кредити на навчання, оздоровлення, відпочинок, придбання або будівництво житла, ремонт, купівлю побутової техніки, речей тощо.

В Україні кредитних кас і спілок не так багато. Найбільше їх сконцентровано в Києві (близько 11), серед яких виділяють: «Ажіо», «Всеукраїнський бізнес-центр», «Зараз», «Кредит-експерт», Об'єднана кредитна спілка НАКСУ, «Сімейна позика» та інші.

Варто відзначити, що діяльність компанії регулюється законом «Про кредитні спілки» та Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України.

Відмінності КС від банків і МФО

Головне завдання банку полягає в отриманні прибутку. Фінансова установа займається залученням грошей фізичних і юридичних осіб і розпоряджається ними на свій розсуд. Фінансовою політикою займаються засновники банку, вони і керують його доходами. А діяльність установи регламентують акціонери. Тому основними відмінностями банків від кредитних спілок є:

• специфіка управління;

• форма власності;

• участь клієнтів у житті компанії.

Діяльністю кредитної спілки займаються його інвестори, а також співробітники, які розробляють кредитні та депозитні продукти. В основному ці послуги повністю або частково відповідають потребам членів організації. Вони можуть прийняти, або відхилити ті чи інші програми. При цьому кредитна спілка працює виключно для «своїх», надавати фінансову допомогу «нерезидентам» фонду суворо заборонено.

Серед мінусів КС можна вважати заборону учасникам вступати в акціонерні товариства, брати участь в інших формах отримання капіталу (комерційних організаціях, фондових біржах та ін.), а також створювати власні цінні папери.

Але якщо вам в певний момент терміново знадобляться гроші, а вступати в кредитний союз поки не готові, ви завжди можете звернутися до надійної фінансової компанії – Forza Credit. Оформити позику новим клієнтам можна за привабливою ставкою – 0,01% на день, а постійним – користуватися регулярними акціями та вигідними кредитними пропозиціями.

 

 

Назад