Тут ви можете оплатити кредит без авторизації на сайті

Введіть номер телефону користувача Forzacredit

Зазначте бажану або всю суму до погашення

З чого складаються витрати на автомобіль і як їх зменшити

22.02.2019

Утримувати сучасні автомобілі часом буває дорожче, ніж малолітніх дітей. Зазвичай витрати залежать від марки машини, манери водіння водія і в цілому від його відношення до грошей. Однак якщо транспортний засіб експлуатувати з розумом, ви зможете уникнути зайвих витрат. Які розходи бувають на автомобіль і на чому можна заощадити?

Пальне

Найголовніше джерело витрат на транспортний засіб. Згідно з даними Мінфіну, ціни на бензин А-95 варіюються в межах 28,45 грн за літр. Середня вартість газу становить 10,45 грн. Витрати на паливо, як відомо, залежать від кілометражу і розходу самої машини. А от вага і потужність авто впливають на обсяг споживаного бензину. Так, не зовсім доцільно купувати позашляховик для поїздок по місту.

Як заощадити на пальному?

Здається абсурдом, але навіть на цій глобальній статті можна заощадити. Є два способи економії на пальному:

- переналаштування технічних параметрів у машині;

- зміна манери водіння водія.

У першому випадку можна провести діагностику:

1) двигуна (почистити форсунки інжектора, перевірити стан паливного насоса);

2) системи запалювання (свічки не повинні пропускати іскру);

3) ходової частини (регулярно видаляйте бруд в нижній частині кузова, перевіряйте гальмівні механізми коліс, стежте за роботою поршня в циліндрі);

4) шин (відрегулюйте тиск в шинах до встановленої виробником норми).

У другому випадку намагайтеся їздити з постійною швидкістю – якщо різко гальмуєте,  збільшується розхід пального, адже машина не їде за інерцією. Доречним буде відмовитися від холостого ходу – навіть найдешевші марки автівок їдять більше пального, якщо машина не їде. 

Також дуже важливо вчасно замінювати двигун, адже зношений споживає на 20% більше енергії, ніж новий. Слідкуйте, щоб не були ввімкнені одразу всі електричні прилади – тоді вони витрачають до 40% палива.

Ремонт і обслуговування

Залежно від поломки, ремонт може обійтися від декількох до сотень тисяч гривень. Однак якщо машину експлуатувати правильно, ремонт не буде потрібний. Інша справа – обслуговування авто. Якщо вирішили обзавестися чотириколісним другом, хочеш не хочеш, а на це доведеться знаходити певну суму щомісяця.

Найдорожче обходиться техобслуговування машини: у офіційному сервісі воно коштує близько 2500 грн на місяць, у знайомого механіка, звісно, буде дешевше. Далі в списку регулярних витрат знаходяться шини. Їх необхідно замінювати в разі надмірного або нерівномірного зносу протектора, глибоких проколів або здуття. Вартість починається від 1000 грн.

Як заощадити?

Звичайно, манера водіння є одним з головних факторів поломки авто. Тому стежте за тим, як ви їздите і не порушуйте правила дорожнього руху. Це позбавить вас від багатьох проблем, в тому числі і з грошима. Також щоб зменшити витрати, купуйте зимові шини навесні, а літні – восени.

Інші важливі розходи і варіанти економії

Страхування

Річна вартість поліса ОСАЦПВ становить близько 250-800 грн, а штраф за його відсутність вдвічі вищий. Якщо ви хочете уникнути серйозних наслідків ДТП з вашої вини, вигідно буде оформити страховку із франшизою. Наприклад, у разі аварії ви заплатите лише франшизу, зазначену в договорі, а сума відшкодування ляже на страхову. Однак іноді франшиза може коштувати дорожче страхового випадку, тому уважно зважте всі «за» і «проти» перед її придбанням.

Гараж або парковка

Якщо ви власник заміського будинку і дорогого автомобіля, у вас апріорі повинен бути гараж. Адже зберігання фешенебельного авто під відкритим небом призведе до руйнування життєво важливих деталей машини від вологи і сонця. Ставити на стоянку або платну парковку краще авто середнього класу. І навіть тоді доведеться нести витрати на реконструкцію корпусу при його пошкодженні. Якщо ви живете у великому місті, готуйте з власної кишені певну суму на парковку в розмірі 10 грн за годину – в закритому паркінгу і близько 5-8 грн/год – на відкритих місцях.

Штрафи

Найнеприємніша витрата для автомобілістів. В Україні ця стаття регулярно підвищується. Останні зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення торкнулися штрафів за:

- перевищення швидкості понад 20 км/год – 255 грн і понад 50 км/год – 510 грн;

- водіння в нетверезому стані – кримінальна відповідальність у розмірі 17 000-34 000 грн з позбавленням права водіння на строк до трьох років;

- втеча водія з місця ДТП – 3400 грн і позбавлення права керування автомобілем на 6 місяців;

- водіння без водійського посвідчення – більше 10 000 грн, при повторному порушенні – від 40 000 грн.

Є ще одні витрати: миття, начинка автосалону; придбання аптечки, вогнегасника, тросу і знака аварійної зупинки.

Щоб зменшити розходи на обслуговування авто, мийте його самостійно, не залишайте на стоянці в центральній частині міста і не порушуйте правил дорожнього руху. А якщо в певний момент вам не вистачатиме коштів на свій транспорт, ви завжди можете їх позичити у перевіреній фінансовій організації, такій як Forza Credit.

Назад