Тут ви можете оплатити кредит без авторизації на сайті

Введіть номер телефону користувача Forzacredit

Зазначте бажану або всю суму до погашення

Топ-7 фінансових помилок, які залишать вас без грошей

30.01.2019

У сучасному світі дуже складно втриматися від спокус. Ми оточені гарними речами, звідусіль на нас ллється реклама споживчих товарів і послуг, без яких, здається, обійтися неможливо. Однак якщо уникати помилок фінансового планування і розрізняти хороші покупки від поганих, – можна швидко досягти фінансової незалежності і забезпеченості в життя.

Помилка №1. Імпульсивні витрати

Згадайте, як ви купили на розпродажі чергову сукню або як, вирушаючи за блендером, придбали набір сковорідок «за акційною ціною». Справа в тому, що червоні цінники на товарах або яскравий рекламний борд включають наш емоційний мозок. Він вимагає негайної «нагороди» (особливо коли ви втомилися) у вигляді якого-небудь придбання. І лише потім активується раціональний мозок, який і наказує вас за необдумані рішення.

Як бути? Плануйте покупки заздалегідь. Заведіть блокнот, куди записуйте ваші щомісячні витрати, або встановіть на телефон мобільний додаток з фінансового планування. Дотримуйтесь порад психологів – не ходіть по магазинах на голодний шлунок або після роботи, особливо в кінці робочого тижня. В цей час пильність людини часто поступається місцем емоційним спалахам, і спустити гроші на непотрібні речі набагато простіше.

Помилка №2. Відсутність подушки безпеки

Фінансова подушка безпеки – це ваші заощадження на випадок непередбачених витрат. У житті все може трапитися, і якщо ви не застрахували своє життя, здоров'я, майно або працездатність, то намагайтеся хоча б відкладати частину грошей в спецфонд. Так ви зможете допомогти собі або своїм родичам в неочікуваних ситуаціях, таких як втрата роботи, хвороба, поломка автомобіля. Грошові накопичення можуть стати в нагоді і на випадок позитивних подій (подорож, навчання, весілля тощо).

Як бути? Відкрийте на зарплатній чи іншій картці накопичувальний вклад, який в будь-який момент можна розірвати. 5-10% від щомісячного доходу вистачить для формування подушки безпеки.

Помилка №3. Зловживання кредитками

Погодьтеся, відмовитися від речей не першої необхідності набагато складніше з кредитною карткою на руках. Люди частіше погоджуються скористатися кредитним лімітом на картках, де він є, ніж де його немає. І витрачають більше необхідного, адже зайти в борги по кредитці просто. На це і розраховують банківські маркетологи, які зазвичай пропонують безкоштовне оформлення кредитної картки до основної.

Як бути? Не ведіться на пропозиції банків, якщо не бачите очевидну вигоду для себе. Кредитна картка може відмінно виручити, якщо ви маєте намір придбати дійсно важливу річ.

Помилка №4. Недостатність фінансової грамотності

Люди, які не вміють розпоряджатися грошима, досягають успіху повільніше і складніше, ніж ті, хто володіє фінансовою грамотністю. Нерозуміння основ планування, управління своїм бюджетом призводить лише до накопичення боргів і постійної нестачі грошей.

Як бути? Запишіться на освітні курси у вашому місті або слухайте вебінари, читайте спеціальну літературу з фінансової грамотності. Пам'ятайте, що вона лежить в основі вашого власного фінансового плану розвитку, який і допоможе вам дійти до забезпеченого майбутнього.

Помилка №5. Відсутність пенсійного забезпечення

Нинішня пенсійної система в Україні, на жаль, не гарантує гідну старість своїм громадянам. За новою пенсійною реформою, розраховувати на середню пенсію в 2480 гривень можуть лише ті, хто досяг 60 років і має 25-річний стаж, при цьому до 2028 року трудовий стаж сягне аж 35 років. Погодьтеся, не дуже втішне майбутнє чекає молоде покоління.

Як бути? Дбати про свою пенсію бажано якомога раніше. В Україні пенсійні програми пропонують в приватних пенсійних фондах, державних, страхових компаніях і декотрих банках. У них можна регулярно відраховувати певні суми і по досягненню пенсійного віку, або в зазначений у договорі строк, отримати свої гроші назад.

Помилка № 6. Неправильне зберігання коштів

В наші дні зберігати гроші вдома або у вигляді золотих злитків – нераціонально. Не тому, що вас можуть пограбувати. Просто більш безпечний варіант зберігання готівки і коштовностей – в орендованому банківському сейфі. До того ж, гроші повинні працювати, а не просто лежати.

Як бути? В ідеалі кошти можна інвестувати в нерухомість або якусь прибуткову справу. Якщо ж у вас поки немає вагомих заощаджень, краще покласти частину грошей на депозит у перевіреному банку. Як ніяк, а відсотки за внесок будуть капати.

Помилка № 7. Нехтування кредитною історією

Кредитування в цивілізованих країнах давно стало повсякденною річчю, необхідною для вирішення різних побутових і глобальних питань. На відміну від українців, західні люди зі студентського віку прагнуть забезпечити собі хорошу кредитну історію. Завдяки позитивній КІ людина може взяти грошову позику на покупку будинку, розвиток бізнесу, навчання. Навпаки, наші споживачі часто не читають кредитних договорів, тягнуть з поверненням коштів і всіляко псують свою кредитну репутацію.

Як бути? Намагайтеся не доходити до прострочення, якщо вирішили оформити позику у фінансовій компанії. Один із способів поліпшити вже зіпсовану історію – взяти кредит онлайн на картку в сервісі Forza Credit. Оформлення і своєчасне повернення невеликих сум в подальшому допоможе перекрити негативний досвід кредитування. Тим більше, в компанії діють привабливі ставки для нових клієнтів і програма лояльності для постійних.

Назад