Тут ви можете оплатити кредит без авторизації на сайті

Введіть номер телефону користувача Forzacredit

Зазначте бажану або всю суму до погашення

Хто такий кредитний брокер і кому потрібна його допомога

24.01.2019

В Україні практика звернення до кредитного брокера не так поширена, як в західних країнах, але такий фахівець може бути корисним в багатьох питаннях кредитування. Чим же займаються кредитні брокери, які плюси і мінуси співпраці з ними?

Кредитний брокер – це посередник між клієнтом і фінансовою організацією, фахівець в області кредитування. Теоретично він допомагає позичальникові в оформленні кредиту на вигідних умовах, супроводжує весь процес кредитування і всіляко відстоює інтереси клієнта.

Як працюють кредитні брокери?

Фінансові установи пропонують клієнтам різні програми кредитування, кожна з яких має свої нюанси й особливості. Непідготовленому клієнту складно розібратися в них і обрати найбільш підходящу пропозицію. Також не всі люди знають юридичні тонкощі кредитних договорів, в тому числі і наслідки такого незнання. Адже непоодинокі випадки, коли позичальник неправильно розуміє умови, через що може потрапити в неприємну ситуацію з простроченням. За що потім зазвичай звинувачує банк.

Спеціаліст з кредитування допомагає не лише підібрати потрібну клієнтові позику і тлумачить кредитні договори, а ще й:

- супроводжує процес від вибору фінустанови до підписання кредитного договору;

- відстоює інтереси клієнта;

- домагається зниження ставки за необхідності;

- консультує з усіх дотичних питань.

Види кредитних посередників в Україні

В Україні фахівці з кредитування зазвичай займаються:

- іпотечними кредитами;

- споживчими кредитами для фізичних осіб;

- автокредитуванням і лізингом;

- консультування юридичних осіб.

Наприклад, в коло обов'язків іпотечного брокера зазвичай входить: підбір кредитних програм з урахуванням побажань клієнта; допомога в зборі та оформленні паперів при купівлі-продажу об'єкта; активна участь у переговорах по ставці, строках іпотечного кредиту тощо. Також він повинен домагатися вигідних для позичальника умов кредитування у випадку з недостатньою платоспроможністю клієнта або проблем з кредитною історією.

Кредитний брокер часто присутній при покупках товарів у кредит. Він допоможе покупцеві розібратися в нюансах оформлення такої позики, в кращих кредитних пропозиціях серед банків і в інших моментах. Фахівці з кредитування як правило подають заявки від імені позичальника відразу в кілька банків, а потім чекають першої відповіді.

Ризики партнерства з кредитним брокером

Користь від кредитного консультанта здається очевидною: вам не потрібно вникати в деталі процесу, домовлятися з банком про можливі поступки, оцінювати й порівнювати умови в фінансових організаціях. Але це все так, якщо брокер перевірений і не зловживає своїми повноваженнями. Іншими словами, якщо він не виявиться аферистом. На жаль, натрапити на «чорного» брокера сьогодні легко. Тому перш, ніж погодитися на чиюсь допомогу, важливо:

- перевірити законні підстави діяльності обраного помічника: дізнатися офіційний статус компанії, де він працює, перевірити її ліцензію;

- почитати відгуки про брокерську компанію або про самого брокера в інтернеті;

- дізнатися, чи немає за фахівцем репутації фальсифікатора документів.

Всі ці дії допоможуть уникнути негативних наслідків співпраці з нелегальним брокером – оформлення позики за вашими документами без вашого відома; надання недійсних довідок у банк, відповідальність за що ляже на ваші плечі тощо.

Важливий момент – перевірка кваліфікації брокера. Адже вартість його послуг може становити 1-5% від суми угоди, і не дуже хочеться платити за «пил в очі». Тому звертайте увагу на рекомендації та досвід роботи такого спеціаліста в кредитній сфері.

Звичайно ж, сучасні споживачі без проблем зможуть розібратися у всіх пунктах договору самотужки – тим більше хороші кредитори намагаються не вводити в оману своїх клієнтів. Але якщо ви відчуваєте, що у кредитній програмі багато для вас неясного, а у фінансовій установі ухиляються від чітких відповідей на ваші питання, тоді допомога фахівця не завадить.

Назад