Тут ви можете оплатити кредит без авторизації на сайті

Введіть номер телефону користувача Forzacredit

Зазначте бажану або всю суму до погашення

Поради користування платіжними картками за кордоном

26.12.2018

Напередодні новорічно-різдвяних свят багато українців відправляються в подорожі за межі країни. Якщо ви плануєте провести незабутні канікули в теплих краях, відвідати якусь нову для себе країну або збираєтеся у ділову поїздку – озброїтися необхідною інформацією щодо фінансових інструментів було б корисно.

Від фінансових негараздів ніхто з нас на застрахований, в тому числі і на відпочинку. Тому щоб уникнути нестачі коштів або випадкової їх втрати, подбайте про безготівкові способи оплати заздалегідь. Дізнайтеся докладніше, як користуватися банківською карткою за кордоном.

1. Дізнайтеся про бонуси на вашій картці

Власники банківського "пластику" можуть і не здогадуватися про додаткові «плюшки», які є на кредитній або дебетовій картці. Наприклад, це може бути бонусна програма лояльності – накопичення балів та обмін їх на послуги або товари в певних торгових мережах, включаючи і міжнародні; оформлення страховки; кеш бек за покупки – повернення частини грошей на картку в залежності від суми платежу (наприклад, за покупку авіаквитків або товарів). Поцікавтеся, чи діють ці бонуси за кордоном.

2. Оберіть для себе потрібну послугу

Збираєтеся подорожувати на машині? Зв'яжіться зі своїм банком і дізнайтеся, чи можна використовувати бонуси на міжнародних заправках. Багато іноземних АЗС пропонують таку послугу за розрахунки платіжними картками. Також варто попередити свій банк про поїздку та запитати, які дії слід зробити у разі тієї чи іншої операції. 

Так, якщо маєте намір розплачуватися «пластиком» за кордоном, важливо уточнити, який розмір комісії стягуватиметься за конвертацію курсу іноземної валюти. Зазвичай під час оплати картою за обмін валют береться певна плата. Можливо, буде вигідніше замовити у своєму банку валютну картку і здійснювати нею за кордоном безготівкові розрахунки, за потреби.

3. Використовуйте передплатні картки

Prepaid-картки оформляються дуже швидко і не вимагають посвідчення особи власника. Для відкриття передплатної картки не знадобиться навіть паспорт і ІПН – лише інтернет. Наприклад, власники карток інших банків можуть переводити гроші на картку Prepaid ПриватБанку безкоштовно. Вона також дозволяє здійснювати миттєві платежі в інтернеті. Однак відправляючись за кордон, цією картою ви не зможете розраховуватися онлайн чи знімати готівку. Та ви легко заощадите на переказі коштів з картки іншого банку, навіть з іншої країни.

4. Обирайте чіпові картки для безпеки платежів

Відомо, що чіпові картки більш надійні щодо транзакцій, ніж звичайні магнітні. Завдяки унікальній технології – безлічі елементів на чіпі – вони є найбезпечнішими з усіх існуючих. Такі картки захищають дані клієнта від злому скімерами та іншими шахраями. Оскільки в Європі і США скімінг доволі поширене явище, то відправлятись туди краще з чіповими картками, особливо якщо вони кредитні.

Крім того, чіпові картки багатофункціональні, оскільки легко трансформуються з дебетової на кредитну і навпаки. Також дозволяють одночасно користуватися нарахованими бонусами (тобто можуть бути й кобрендинговими картками).

5. Підключайте оповіщення про транзакції

Підключивши SMS-сповіщення до своєї платіжної картки, ви зможете контролювати всі витрати, а також вчасно реагувати на будь-які підозрілі активності з-боку зловмисників. Не зайвим буде встановити щомісячний ліміт на транзакції в інтернеті та на зняття готівки. У разі хакерських атак або крадіжки картки – ви зможете оперативно в особистому кабінеті її заблокувати. Зручно встановити на смартфон або планшет мобільний додаток, через який управляти рахунком можна з будь-якої точки світу.

6. Беріть на відпочинок декілька карток

Вирушаючи на відпочинок, краще розподілити кошти: основну суму тримати на одній картці і користуватися нею у нестандартних ситуаціях, а іншу частину покласти на другу картку – на поточні витрати. Це допоможе не тільки уникнути непотрібних розходів, але і запобігти крадіжці коштів.

Назад