Тут ви можете оплатити кредит без авторизації на сайті

Введіть номер телефону користувача Forzacredit

Зазначте бажану або всю суму до погашення

План фінансового розвитку: ключові моменти

04.12.2018

Є таке порівняння: людина без мети, як корабель без керма. Куди вітер дме, туди той і попливе. Людина з конкретними цілями, подібно судну з капітаном, прямує строго за визначеним курсом. Наявність мети – один з важливих аспектів життя, особливо в сфері особистих фінансів.

Коли ви розумієте, на що вам потрібні гроші і знаєте, як їх отримати, – ви зможете швидше досягти фінансового благополуччя. Почати будувати своє забезпечене майбутнє – це вже половина шляху. Як же скласти і реалізувати план фінансового комфорту?

1. Складіть план фінансової безпеки

Щоб досягти поставлених цілей (стати багатшими, жити краще, купувати більш якісні продукти і речі, їздити двічі на рік в подорожі тощо), необхідно забезпечити собі заощадження. В ідеалі бажано поєднувати три джерела заробітку:

- заробітну плату;

- доходи від інвестицій (дивіденди за вклади в цінні папери, робота з інвестиційними фондами);

- пасивний дохід (вкладення в нерухомість, бізнес, патенти тощо).

Якщо ваша мета глобальна, а не просто полягає у виживанні на одну зарплату, тоді знадобиться багато зробити і багато чому навчитися. Звичайно, поодинці буде складно, і на початковому етапі доведеться спілкуватися з фінансово підкованими людьми. Та коли гра варта свічок і вона підкріплена вашим гарячим прагненням до успіху, – у вас все вийде!

2. Знайдіть способи пасивного заробітку

У грошовому комфорті ключову роль відіграє стабільність доходів. Для цього задумайтеся про інвестиційний портфель, який в майбутньому зможе приносити вам пасивний заробіток без вашої участі. Тобто, щоб розбагатіти, зовсім необов'язково працювати самотужки. Важливо зрозуміти, як змусити гроші працювати на вас.

Безпрограшним варіантом пасивного заробітку завжди вважалося капіталовкладення в нерухомість. Ви можете придбати житло на стадії «котловану» і продати його, коли будинок буде зданий. Багато інвесторів після закінчення будівництва приймають рішення віддати квартиру в оренду і щомісяця отримувати прибуток. І ця схема теж працює.

3. Інвестуйте

Є безліч способів, куди інвестувати власні гроші. Звичайно, у вас повинні бути мінімальні вкладення для початку. Якщо ви хоч трохи розбираєтеся в фондовому ринку і знаєте, як працюють акції чи криптовалюта, можете ризикнути. Найголовніше – приймати рішення без вагань. Адже, як показує практика, бізнес цінних паперів дуже нелогічний, і жодний математичний розрахунок не підскаже вам, яка акція виросте в ціні. В Україні з недавнього часу можна купувати акції іноземних компаній (навіть Tesla, Apple або McDonald's) за умови, що вони визнані на території нашої країни, а розрахунки проходять в українських банках під керівництвом українського брокера.

Найбільш безпечний спосіб інвестування – вкладення в нерухомість, про що йшлося вище.

4. Ведіть контроль своїх витрат

Фінансово грамотна людина досягне матеріального благополуччя у сотні разів швидше, ніж та, яка не вміє розпоряджатися особистими коштами. Уміння заздалегідь спроектувати свій бюджет – основний інструмент на шляху до фінансового комфорту. Однак варто не лише записувати регулярні витрати в додаток чи блокнот, але й робити висновки – які з них необхідно зменшити в подальшому і перетворити в заощадження.

5. Фактори фінансового благополуччя

Додатковими умовами вашого забезпеченого майбутнього та фінансової незалежності є: наявність офіційного працевлаштування (бажано, але забезпечити себе грошима на пенсії можна й іншими способами); відкриття депозитів в банку; оформлення страховки на здоров'я, бізнес, нерухомість або майно; укладення шлюбного договору та інші.

Як реалізувати ідеї?

Якщо у вас є хороша ідея інвестування або відкриття своєї справи, важливо не відступати, а почати її реалізовувати. Не варто впадати у відчай, якщо на початку вам не вистачає необхідної суми. Якщо ви знаєте, як примножити кошти, оформіть невеликий кредит до 15 000 грн у фінансовій компанії. До речі, на Forza Credit досить зручні умови кредитування: лояльні вимоги до позичальників, відсутність прихованих комісій, оформлення онлайн, для чого не потрібно навіть відлучатися з роботи чи дому.

Маючи реалістичний і конкретний фінансовий план, ви вже на вірному шляху до успіху. Тепер справа залишилася за невеликим – приступити до його виконання!

Назад