Тут ви можете оплатити кредит без авторизації на сайті

Введіть номер телефону користувача Forzacredit

Зазначте бажану або всю суму до погашення

Як зробити вигідні покупки в «Чорну п'ятницю»

12.11.2018

За 10 днів почнеться грандіозний розпродаж року – «Чорна п'ятниця». І обізнані українці вже починають до нього готуватися. А тим, хто не знає, як правильно купувати речі на розпродажі, прочитайте наші поради. Вони допоможуть вам зробити вигідні покупки і не розоритися в перший день шопінгу.

Історія «Чорної п'ятниці»

Історія «Чорної п'ятниці» почалася в США в кінці ХІХ століття. Звичай влаштовувати великий розпродаж у крамницях встановив американський торговець Френк Вулворт. Саме він першим запропонував розпродати товар по 5 центів напередодні різдвяних свят.

А ось сам термін «Чорна п'ятниця» з'явився дещо пізніше – в 1966 році і з того часу міцно закріпилося в американській культурі. Відразу після Дня подяки торгові мережі і супермаркети скидали ціни на товари, так як саме перед Різдвом спостерігався неабиякий споживчий попит.

За однією з версій назва Black Friday пішла від поліцейських. У період розпродажу затори на дорогах були шокуючими, тому створювали величезні клуби чорного диму. Інше походження «Чорної п'ятниці» пов'язують з величезною виручкою супермаркетів у період торгового буму: чорним кольором в бухгалтерському обліку відзначали прибуток, а червоним – збитки.

Розпродаж зазвичай стартує в четверту п'ятницю листопада і триває до понеділка включно (Кіберпонеділок, як його прийнято називати, вважається найбагатшим на знижки днем). Але через конкуренцію серед продавців сезонний знижкопад на товари стартує за декілька тижнів раніше.

Як зробити вигідні покупки в «Чорну п'ятницю»

В Україні розпродаж Black Friday проходить як у звичайних крамницях, так і в інтернет- магазинах. Але дуже часто маркетологи навмисно напередодні завищують вартість товарів на 50%, щоб на «Чорну п'ятницю» знову їм повернути попередні ціни. Тому українці або не отримують знижки взагалі, або отримують, але мізерні.

Отже, щоб визначити справжні знижки і не потрапити на недобросовісних продавців, дізнайтеся вартість потрібних товарів заздалегідь. Варто також знати певні національні особливості «Чорної п'ятниці» в Україні:

• не розраховуйте на тотальний розпродаж побутової техніки та електроніки. Купити iPhone XS від виробника за півціни навряд чи вийде;

• найбільший цінопад очікується традиційно на взуття, одяг, косметику, парфумерію, дитячі та спортивні товари;

• полювати за найбільшими знижками краще все-таки в інтернет-магазинах, ніж в офлайн-точках. Там і ціни нижчі, і вибір більший.

Поради щодо підготовки до листопадового розпродажу

Як ви вже зрозуміли, до «Чорної п'ятниці» краще підготуватися заздалегідь. Що саме потрібно зробити?

1. Складіть план покупок. Так ви хоча б спробуєте не нарубати багато дров із безглуздими придбаннями. Рекомендуємо за декілька тижнів пройтися по сайтах і додати в закладки або списки бажань вподобані речі, зазначивши їх вартість.

2. Позначте орієнтовну загальну суму товарів. Іншими словами, сформуйте свій міні-бюджет на майбутній карнавал здійснення мрій. Так вийти за його рамки буде складніше.

3. Підпишіться на розсилки сайтів-агрегаторів знижок або безпосередньо на магазини чи бренди.

4. Якщо напередодні грандіозного розпродажу у вас виникнуть фінансові труднощі, наприклад, зарплата прийде лише в кінці листопада – не турбуйтеся. Ви завжди можете розраховувати на допомогу фінансових компаній, таких як Forzacredit. Взяти кредит онлайн на картку можливо всього за невеликий проміжок часу. При цьому для нових клієнтів він обійдеться майже безкоштовно – всього 0,01% на день.

5. Не кидайтеся відразу на дешеві товари. Іноді краще небагато доплатити і придбати якісну річ, ніж накупити гору ширвжитку, який пізніше піде на сміття. Також бажано знати свої точні розміри і розмірні таблиці магазинів, щоб придбаний одяг не довелося повертати.

За прогнозами, цього року Україна ввійде до списку країн з найбільш високими процентами знижок – вони повинні скласти близько 68%, тоді як середня знижка у світі досягне не більше 55%. А поки що є час на вивчення пропозицій, не гайте часу. Ну і пам'ятайте про поради, як зробити практичні покупки в сезон розпродажу на «Чорну п'ятницю».

 

 

 

 

Назад