Тут ви можете оплатити кредит без авторизації на сайті

Введіть номер телефону користувача Forzacredit

Зазначте бажану або всю суму до погашення

Як відкрити свій бізнес у малому місті при обмеженому бюджеті

02.11.2018

Який бізнес краще відкрити в маленькому місті з мінімальними вкладеннями? Які особливості своєї справи, і з чого варто почати?

Якщо ви живете в маленькому містечку, з чисельністю населення до 50 000 жителів, шлях до розвитку власного бізнесу вам вже замовлено. Не варто думати, що раз ви залишилися в рідних місцях і не перебралися до великого мегаполісу, то ви позбавлені перспектив. Займатися підприємництвом можна і в маленькому населеному пункті. А як це зробити, дізнаємось прямо зараз. 

Особливості бізнесу в малому місті

Бізнес у невеличкому місті має свої особливості:

• Традиційні підходи. Жителі маленького містечка не надто вибагливі. Тому для бізнесу можуть цілком зійти прості ідеї та схеми, розібратися з якими буде неважко.

• Невисока конкуренція. Оскільки рішучість відкрити свою справу в невеликому місті і потрібні навички підприємництва є у одиниць, то і конкурентів як таких мало.

• Велика кількість вільних ніш. У маленькому містечку є багато незайнятих ніш для бізнесу. Відкривайте, що душа забажає – чи-то магазин квітів, чи центр дитячого розвитку. Рухатися є куди.

• Мінімальна вартість запуску. Витратні матеріали, оренда і робоча сила для відкриття власної справи обійдуться вам набагато дешевше, ніж у великому місті. До того ж, не доведеться багато витрачатися на рекламу і маркетингові заходи, так як з впізнаванням вашого магазину чи кафе відмінно впорається «сарафанне радіо».

Як відкрити свій бізнес: покрокова інструкція

1. Вивчіть теорію. Зрозуміло, не потрібно вступати до торгово-економічного вузу і здобувати другу вищу освіту. Але якщо ви всерйоз задумалися зайнятися підприємництвом, знати базові принципи і моделі побудови бізнесу не завадить. Навіть якщо ви до цього процесу залучите професіоналів. Але ж у вас обмежений бюджет, чи не так?

2. Складіть бізнес-план. Слід розрахувати, на що і скільки вам знадобиться грошей при відкритті своєї справи. Для прикладу візьмемо магазин дитячих іграшок. Зазвичай бізнесмену необхідно витратити на:

- оренду (якщо немає власного приміщення);

- придбання обладнання (касові апарати, стійки, вітрини, полички);

- закупівлю товару;

- оплату комунальних послуг і зарплати працівникам.

До того ж, у бізнес-плані повинні бути обов'язково прописані: локація майбутньої точки, формат і розмір закладу, обсяг очікуваних продажів на день, місяць, рік (виручка), а також розрахунок періоду окупності вкладених коштів.

3. Підберіть персонал. Звичайно ж, аби заощадити кошти, на перших порах ви можете працювати самі у якості продавця, адміністратора, бухгалтера, касира і прибиральника. Однак, як показує практика, кожен повинен займатися своєю справою. І повірте, у вас як власника роботи вистачатиме з головою. Окрім персоналу, подбайте також про облаштування та дизайн приміщення, якщо того вимагає концепція вашого закладу.

4. Зберіть необхідні документи. Бізнесменам зазвичай знадобитися підготувати: свідоцтво про реєстрацію в податкових органах як ФОП, дозвіл від пожежної служби та від СЕС, договір оренди.

Що робити, якщо грошей не вистачає?

Однак якщо вас раптом потурбують фінансові негаразди і вам не вистачить коштів на старт власної справи, зверніться лише до перевіреного помічника, такого як Forza Сredit. У сервісі максимально доступна сума – 15 000 грн. Хоча на власний бізнес потрібно набагато більше коштів, все ж таки маючи на руках таку підтримку, ви точно не проігноруєте ідею зробити перший крок до нового життя.

Назад