Тут ви можете оплатити кредит без авторизації на сайті

Введіть номер телефону користувача Forzacredit

Зазначте бажану або всю суму до погашення

Як захистити себе від афер з грошима?

24.10.2018

«Зберігайте гроші в ощадній касі!» – говорив легендарний аферист, головний герой роману «12 стільців», Остап Бендер. Великий Комбінатор знав, що це кращий спосіб врятуватися від шахраїв і залишитися при грошах. Але в наші дні довіряти гроші фінансовим установам також небезпечно. Це тільки здається, що кошти з банківської картки вкрасти складніше, ніж з гаманця. Насправді карткові розрахунки відкрили для аферистів цілий світ для нечесної діяльності. Значна доля всіх афер пов'язана саме з викраданням даних пластикових карт.

Розглянемо, які методи застосовують сучасні зловмисники в інтернеті і в цілому на українському платіжному ринку.

Популярні методи соціальної інженерії

Соціальна інженерія (СІ) – термін, який виник задовго до комп'ютерної ери. Суть СІ складається в психологічному тиску на жертву найчастіше за її ж згоди. Методи СІ раніше застосовувалися в психології для отримання конфіденційної інформації. У наші дні вони перекочували в сферу інформаційних технологій і активно використовуються шахраями з метою отримання особистих даних користувачів.

Найпоширеніші методи СІ на сьогодні – це вішинг (лжедзвінки), смішинг (SMS-оповіщення з «банків») і фішинг (імітація популярних сайтів і платіжних сервісів). В майбутньому ці схеми стануть ще більш досконалими.

Фінансові афери в інтернеті (зломи, фішинг, віруси)

Зловмисники не перестають вдосконалювати класичний метод махінацій – зломи баз даних як персональних комп'ютерів, так цілих компаній. Зазвичай це робиться шляхом встановлення шкідливого ПО в процесингові центри або шляхом зараження комп'ютерів різними шкідливими вірусами, зокрема вірусами-вимагачами.

Але найпоширенішим методом сьогодні вважається викрадання даних з особистих банківських карток через інтернет. Шахраї можуть отримати дану інформацію декількома способами:

  • створивши шахрайський сайт (найчастіше інтернет-магазин), в якому користувач проводить оплату неіснуючих товарів на рахунок аферистів.
  • фішинг – зловмисники створюють «липовий» сайт-копію відомого банку, платіжного сервісу, фінансової компанії або інтернет-магазину. А користувач, нічого не підозрюючи, залишає на такому сайті всі свої дані, включаючи паспортні, тим самим відкриваючи злочинцям доступи до особистих карток.
  • використовуючи дані карток користувачів. Шахраю досить знати 16-значний номер картки та CVV-код для здійснення покупок в інтернеті або зняття готівки з вашої картки. Найчастіше вони працюють в парі з підставними особами в банках, інтернет-магазинах і т. п.

Інші способи шахрайства

Ще одним способом афер із грошима є смішинг. Людина отримує SMS-повідомлення з «банку» з проханням виконати певну дію: наприклад, назвати секретне слово для входу в інтернет-банкінг або CVV-код банківської картки – нібито в цілях безпеки. Але найчастіше просять передзвонити за іншим номером або назвати кодове слово, необхідне для авторизації або вторинної верифікації (наприклад, при оформленні кредиту). У таких ситуаціях краще передзвонити на гарячу лінію свого банку і встановити джерело дзвінка.

Ще один не новий спосіб фінансового шантажу – фальшиві дзвінки з повідомленням про виграш цінного призу. Суть афери в тому, щоб отримати приз, потрібно заплатити невеликий податок – від 1 до 10%. Якою би не здавалася очевидною брехня, багато «призоловів» самі потрапляють у пастку.

За цією ж схемою працюють і злодії-лихварі, які пропонують кредити від приватних осіб в інтернеті. Тут найчастіше заробляють на передплаті послуги (зазвичай у вигляді разової комісії) або на заставі, яка потім зникає разом із псевдо-кредитором.

Як протистояти шахраям?

Найчастіше за все великі шахраї ціляться на такі людські якості, як жадібність і пристрасть до наживи. Також жертвами афер стають довірливі люди, для яких немислимий обман в принципі. Майже всі шахраї проводять свої махінації за короткий час, щоб жертва не встигла отямитися.

У зв'язку з цим, щоб не потрапити в тенета аферистів, не поспішайте виконувати завдання від незнайомих осіб, перевіряйте сумнівні сайти і не залишайте дані своєї банківської картки на інтернет-порталах, що викликають підозру.

Назад