Скільки грошей потрібно на утримання однієї дитини?

Скільки грошей потрібно на утримання однієї дитини?

Багато молодих людей вважають, що виховання і утримання дітей вимагає величезних фінансових і моральних витрат. Одні не хочуть заводити дітей через переконання, що діти – це дорого. Інші бояться відповідальності, треті – не хочуть розлучатися зі своєю свободою. Чи справді так все серйозно? Так, виховання дітей – справа досить відповідальна, а їх поява потребує як збільшення доходів в сім’ї, так і наявності бюджету в принципі.

На який бюджет розраховувати, щоб поставити чадо на ноги?

Список глобальних витрат на дитину

Витрати на дитину можна умовно розділити на 2 категорії: цільові і нецільові. До цільових відносять:

– пологи (договірні пологи «під ключ» обійдуться приблизно у 500-1500 у.о. в залежності від умов і міста проживання);

– послуги няні, вихователя (за потреби – від 50 грн за годину);

– освіта середня (безкоштовно або від 50 000, якщо навчання проходить у приватній школі);

– освіта вища (безкоштовно або від 30 000 грн);

– житло (покупка квартири дитині – від 10 000 грн за кв. метр);

– весільний фонд (від 10 000 грн);

– спадковий фонд (за бажанням – різні суми).

До нецільових відносяться щоденні витрати (харчування, догляд, розваги, повсякденні покупки).

Витрати на дитину шкільного віку на рік

Вище ми привели категорії витрат на дитину в цілому, з дуже орієнтовними цінниками. Давайте порахуємо, скільки грошей може піти за 1 рік на утримання однієї дитини шкільного віку?

Витрати будуть приблизно такими:

– харчування школяра (сюди можна включити плату за шкільне харчування: від 500 грн на місяць, від 4 500 грн на рік);

– страховка (за бажанням, ціни варіюються від 8 до 20 000 грн в рік);

– навчання в школі (якщо школа державна – то щомісячні витрати можуть варіюватися від 200 до 1 000 грн в залежності від шкільної програми і індивідуальних потреб класу). Разом: від 1 800 грн на рік за навчання в звичайній школі.

– розвиваючі гуртки. У середньому 2 приватних гуртка в столиці при школі – наприклад, міні-футбол і басейн – обійдуться від 1600 грн на місяць. Є і безкоштовні гуртки для учнів, але як правило бажаючих досить багато, а час проведення не зовсім зручний для працюючих батьків (після уроків – з 14:00).

– шкільний інвентар. Зазвичай батьки закуповують все необхідне приладдя на початку шкільного сезону (канцелярію, шкільні речі). Ціни на цю статтю бюджету стартують від 3 000 грн, без урахування підготовки робочої зони в дитячій кімнаті (це потрібно в першу чергу для першокласників).

– шкільний одяг, взуття. Якщо у вас дитина ходить ще в початкову школу, мінімальні витрати на форму, взуття (холодну і теплу пору року), повсякденний одяг (набір футболок, джинси, кофти, штани, светри і т. п.), верхній одяг (як правило купується один раз на два сезони), нижню білизну, шкарпетки, колготки на рік складуть – приблизно 7300 грн.

– іграшки, гаджети. У цій категорії не так все однозначно, оскільки одні батьки суворо забороняють своїм нащадкам користуватися гаджетами, інші дозволяють з певного віку, ще одні встановлюють чіткі тимчасові обмеження користування. Так, з метою дзвінків і контролю за дітьми дуже зручні дитячі смарт-годинники. За їх допомогою батьки завжди будуть повідомлені про місцезнаходження своєї дитини, зможуть отримувати і здійснювати дзвінки за аналогією зі звичайним мобільним телефоном. В інтернет-магазинах можна придбати розумні годинник від 500 грн. Також для розваги дітині можна купити планшет. Середня ціна варіюється від 1 000 грн.

А якщо в певний момент грошей у вас не вистачатиме, можете позичити їх у надійної фінансової організації. Оформити кредит онлайн швидко і вигідно можна на Форзакредит.

– подорожі, відпочинок дитячі табори. Якщо вашій дитині вже виповнилося 7-8 років і ви хочете її привчати до самостійності, або вам банально нікуди дівати чадо на час канікул, – можете розглянути варіант літнього табору. Дитячі табори бувають розвиваючі, оздоровчі, для проживання з батьками або комплексного призначення. Вартість путівок на 14 днів починається від 7000 грн, куди входить проживання, навчальні або оздоровлюючі програми.

– фінансова подушка безпеки. Безліч фінансових установ, а також страхових компаній країни пропонують накопичувальні депозити або можливість формувати грошовий фонд для дітей самостійно. Відкладаючи щомісяця певний % від зарплати на цю мету, ви за рік можете зібрати чималу суму. 15 000 грн на рік – середня сума, яку може відкладати кожен громадянина на своїх дітей.

Де взяти гроші терміново?

А що робити, якщо в певний момент коштів не вистачає на необхідні речі? Не варто гукати родичів або друзів на допомогу. Є простіший спосіб отримати гроші відразу на картку. Онлайн позика від Forza Credit – оптимальний спосіб знайти кошти, коли вони потрібні, без довідки про доходи, застави і поручителів. Витратьте всього 15 хвилин на реєстрацію та декілька хвилин на розгляд заявки – і гроші моментально будуть зараховані на вашу банківську картку!

Сумма кредита
500
Срок кредита
5 дней
0.6
Стоимость в день