Давайте дізнаємося докладніше, що таке кредитні канікули?

27.09.2018

Кожен може зіткнутися з проблемою невиплати по кредиту. Рівень доходу населення в Україні досить невисокий, тому це цілком реально. Маючи активну позику, рано чи пізно її необхідно буде повернути.

Звичайно ж влізти в прострочення ніхто не хоче. Що робити, щоб уникнути подібних моментів? Чи існує компроміс в складних ситуаціях? І наша відповідь - так!

  1. Спробуйте позичити кошти у родичів.
  2. Можна здійснити перекредитування кредиту в іншому банку для погашення поточного боргу;
  3. Існує непогана альтернатива усього вище переліченого - реструктуризація;
  4. І найзручніше - кредитні канікули.

Саме 4 варіант може стати найоптимальнішим виходом. Адже він надає тимчасове зволікання виплати. Це найкраще рішення якщо ви знаєте, що в майбутньому очікуються великі витрати (подорож, ремонт і т.д.) і заплатити за заборгованість не буде можливості. Через пару місяців Ви повернетеся в стабільний дохід і погасите кредит повністю.

Період канікул призупиняє виплати, в цей момент відсотки та штрафи не нараховуються. Кредитори просто чекають терміну, який був обговорений і не вживає щодо клієнта ніяких негативних дій.

Це звичайно дуже хороший вихід зі складної ситуації але як до нього прийти?

Відстрочка у вигляді «кредитних канікул» можлива:

  • Коли це було обумовлено умовами підписаного вами кредитного договору;
  • На прохання позичальника у разі, якщо йому важко зробити оплату вчасно;
  • Якщо їх надав співробітник колекторської фірми.

Кредитні канікули повинні бути передбачені як правило самою угодою. В кожній фінансовій установі різні умови, і бажано все обумовити заздалегідь, ніколи не виключайте форс-мажорів. Звичайно ж не скрізь є така пропозиція, але шанс є завжди. Просто поговоріть зі своїм кредитним спеціалістом.

Відстрочка виплат по кредиту доступна за запитом самого позичальника. Необхідно лише звернутися до свого кредитного спеціаліста з офіційною заявою, про відстрочення оплати. Обов'язково в такому випадку вкажіть причину. Кредитор відразу проведе аналіз ваших виплат, наскільки вони були своєчасними, наскільки ви викликаєте довіру у фінансової установи. Завжди! Запам'ятайте! Завжди, відповідайте на дзвінки з банку, бо те, як клієнт виходить на зв'язок, теж грає важливу роль. Банк захоче йти до Вас на зустріч, якщо Ви добросовісний клієнт.

Є й неофіційна відстрочка, вона зазвичай видається після телефонних дзвінків від співробітника позичальникові, який вже пропустив виплату. Тривалість такої відстрочки зазвичай не перевищує двох тижнів, і не є офіційною. Це просто домовленість в усному форматі, поступка на яку організація може піти, якщо впевнена в Вас.

На скільки зазвичай оформляються кредитні канікули і з якої причини?

Ні законом, ні навіть самим договором не визначаються умови та причини. Все залежить від обставин, що склалися у позичальника, від сумлінності, можливості здійснення оплати. Наприклад, можна оформити такі «канікули» на період декрету. Якщо клієнт до цього моменту вносив платежі щомісяця, вчасно протягом останніх 12-ти місяців. Звичайно ж на весь період її ніхто не надасть, але близько 2-х місяців термін цілком реальний.

Причини: хвороба, виїзд за кордон (тимчасовий), подорож, спортивні змагання, наказ про скорочення з роботи, відкриття бізнесу в іншій країні та ін. Чи є причина задовільною, вирішує співробітник та фінансова установа. Все повинно бути підтверджено довідками та відповідною документацією, згідно з якими можна довести, що клієнт не може платити з поважної причини, а не просто тому що «не хоче».

На превеликий жаль в 2018 році, саме в Україні, немає актуальних пропозицій щодо «кредитних канікул». Тому бажано просто брати позику, де допустима пролонгація. Хоча наприклад, ще 3-4 роки тому, дана пропозиція була актуальною в деяких банках.

Назад